Atrakcje

 

Witamy!

Na wstępie zaznaczę iż nasze gospodarstwo agroturystyczne nie należy do takich, które zapewnia swoim gościom rozrywkę 24h/ na dobę , 7 dni w tygodniu. Jest to dobre miejscedo którego warto wrócić po całodniowym zbieraniu grzybów; po wyczerpującym spływie kajakowym, albo po długim plażowaniu. Jest to miejsce , w którym dominują spokój i cisza, w którym człowiek wypoczywa i nabiera sił.
200M na północ od naszego obiektu znajduje się Jezioro Królewskie. Jest to jezioro płytkie, szybko nagrzewające się, do 3,5M głębokości, bardzo żyzne i rybne. W niektórychmiejscach, tak płytkie, iż idzie je przejść na drugą stronę nie zanurzając głowy. Występują tu następujące gatunki ryb: płoć, leszcz, szczupak, krąp, karaś, ukleja, boleń, sandacz, sum ,lin, okoń, karp, amur, a nawet gatunki ryb rzecznych ze względu na połączenie jeziora z rzeką Drawą tj.; kleń, jaźczy certa (osobiście złowiona).
Na wschód od obiektu rozpościerają się łąki przez które przebiega międzynarodowa trasa rowerowa Euro-Route R1. Wczesną wiosną na łąkach można zaobserwować tańce godowe żurawi.

Od zachodu zalewa nas morze zielonego sosnowego lasu. Występują tu grzyby typowe dla lasów sosnowych tj.: podgrzybek, borowik szlachetny, koźlarz, kurka, gąska, zielonka, maślak, kania, rydz, opieńka itd.. Pobliskie lasy obfitują w grzyby i nie oddalając się znacznie, można nazbierać całkiem pokaźną ilość.
Od południa nasza wieś graniczy z miasteczkiem Krzyż Wlkp.. Ze względu na swój związek z koleją jest odwiedzany licznie przez miłośników kolejnictwa. Ze stacji Krzyż organizowane są przejazdy zabytkowymi składami.

'post', 'category_name' => "atrakcje",'posts_per_page' => 99); $query = new WP_Query($args); while($query -> have_posts()) : $query -> the_post(); ?>

"", 'width' => '90%', 'height' => 'auto')); //usuń tytuł ikonki } else { ?> brak obrazu